sobota, 27 marca 2010

PGE na giełdzie- podsumowanie 1

Kilka miesięcy temu nastąpił debiut Polskiej Grupy Energetycznej na Giełdzie Papierów Wartościowych. Prawa do akcji serii B zadebiutowały na GPW w Warszawie w dniu 6 listopada 2009 roku i cena emisyjna wyniosła 23 PLN.
Prasa, media rozpisywały się, przekazywano spoty reklamowe na temat pewnego zysku... Jak kształtuje się cena na dziś? Jakie zmiany nastąpiły? Polska Grupa Energetyczna od 19 marca dołączyła do WIG20... ale co z ceną za akcje PGE? Zachęcano inwestorów do kredytów na zakup akcji PGE i... spojrzmy na wykres:
Z wykresu można odczytać ostatnią tj. piątkową cenę zamknięcia dla akcji PGE tj. 22,80 PLN, czyli poniżej ceny emisji. Cena akcji poszła w górę jedynie w pierwszych dniach osiągając swoje max a następnie stale idzie w dół. Niestety nie mówi się nic w mediach o osobach które zaciągnęły kredyty i muszą je spłacać, a zapewne to pokaźna liczba inwestorów. Cenom akcji PGE nie pomogło przejście do WIG20, czy informacje przekazywane o elektrowniach jądrowych (ostatnio upubliczniono ranking lokalizacji), które PGE przygotowywuje.
Zobaczymy jak będzie kształtowała się cena akcji... to dopiero początek :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz